ekurdwanow.pl » Wiadomości » Carrefour Premium w galerii Kazimierz
Carrefour Premium w galerii Kazimierz
 W galerii Kazimierz w miejscu Delikatesów Alma powstanie pierwszy w Krakowie Carrefour Premium. W 2016 została zamknięta Alma na Kurdwanowie (C.H. Dekada przy ulicy Stojałowskiego), w Galerii Kazimierz oraz zniknął również sklep tej sieci z ulicy Kościuszki. 
Teraz galeria wita już nowego najemcę. – Cieszymy się, że kolejny najemca dołącza do Galerii Kazimierz, a nasza oferta spożywcza zostanie uzupełniona. Tym bardziej jesteśmy dumni z faktu, że to właśnie na terenie naszej galerii otworzony zostanie pierwszy taki sklep w Krakowie, czyli Carrefour Premium, który zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów – mówi Paweł Kotlarski, dyrektor Galerii Kazimierz.

Pieczywo, wędliny, artykuły bio
Supermarket Carrefour w Galerii Kazimierz zajmie aż 2 900 metrów kwadratowych powierzchni. Jak czytamy w komunikacie galerii, sklepy w formacie Premium wyróżniają się nowoczesnym designem i rozbudowaną ofertą produktów delikatesowych. – Do dyspozycji klientów będą między innymi wypiekane na miejscu pieczywo, produkty z własnej wędzarni, asortyment od lokalnych producentów czy szeroka gama artykułów bio – zapowiada firma.

Ku przypomnieniu dlaczego markety upadły: Pomiędzy lipcem a wrześniem 2016 roku w mediach pojawiło się wiele informacji o kłopotach Almy. Według dziennikarzy Piotra Mączyńskiego i Leszka Kostrzewskiego Alma przegrała walkę na rynku przez sieci dotychczas uchodzące za dyskonty, zwłaszcza Biedronkę i Lidla, które zaczęły kilka lat temu wprowadzać do swojej oferty towary luksusowe, a jej problemy pogłębił podatek handlowy. Autorzy wskazali także podobieństwo dużych przecen towarów w Almie w styczniu 2015 roku z przecenami ze stycznia 2011 w delikatesach Bomi, które upadły w latach 2012–2013, jako ważny symptom problemów sieci.
Alma Market w czwartek 15 września 2016 roku złożyła do krakowskiego sądu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. 19 września, po wydaniu oficjalnego oświadczenia o postępowaniu i skorygowaniu tegorocznych prognoz przychodów z 900 mln do zaledwie 660 mln złotych (spadek o ok. 26%), kurs akcji spółki spadł pomiędzy otwarciem giełdy a godz. 14 o 12,5%.
W październiku 2016 poinformowano, że program lojalnościowy Almy Klub Konesera zostanie zakończony z dniem 2 grudnia 2016 roku. 27 października 2016 sklep internetowy Alma24.pl został zamknięty. Od września 2016 sklepy fizyczne także są stopniowo zamykane. Na początku grudnia 2016 sieć liczyła już tylko 10 placówek.
15 listopada z fotelu prezesa został odwołany Jerzy Mazgaj, który pozostał w spółce jako szef rady nadzorczej.
13 lutego 2017 roku Alma zgłosiła wniosek o upadłość likwidacyjną.
28 marca spółka opublikowała raport za rok 2016 ze stratą wynosząca 234 mln zł, która to strata jest większa niż suma zysków z całej historii funkcjonowania spółki. Przychód w tamtym roku wyniósł ponad miliard złotych. 7 kwietnia PKO BP i Benus złożyli uproszczone wnioski o ogłoszenie upadłości Alma Market.

Autor monika 3-05-2017, 16:02 Odsłon: 2 017
Dodaj Komentarz
Twoje imię:
Twój E-Mail:

Wpisz dwa słowa widoczne na obrazku: