Centrum Handlowe Zakopianka Sprzedana

 
Jak podaje portal lovekrakow Park Handlowy Zakopianka został sprzedany za 53,3 mln euro od funduszu zarządzanego przez Tristan Capital Partners. Nowym właścicielem będzie Echo Polska Properties. Umowa wstępna w sprawie zakupu nieruchomości podpisana została w grudniu 2016 r. Transakcja nie obejmuje hipermarketu Carrefour i sklepu DIY Castorama.


Sprzedającym jest Fundusz European Property Investors Special Opportunities 3 (EPISO3), zarządzany przez Tristan Capital Partners. Dla spółki Echo Polska Properties Park Handlowy Zakopianka jest 24 funkcjonującą nieruchomością w portfelu.

– To dla nas bardzo korzystny zakup ze względu na strategiczną lokalizację Zakopianki w uczęszczanej południowej części Krakowa – mówi Hadley Dean, prezes zarządu Echo Polska Properties – Ta transakcja wpisuje się też doskonale w strategię EPP, która zakłada zakupy dominujących projektów handlowych w swoim regionie z wysokimi wskaźnikami odwiedzalności – dodaje.

– Cieszymy się, że mogliśmy doradzać firmie Echo Polska Properties przy kolejnym zakupie nieruchomości handlowej. Park Handlowy Zakopianka ma ugruntowaną pozycję na lokalnym rynku handlowym i odnotowuje wysokie wskaźniki odwiedzalności –  mówi Kamil Kowa, Dyrektor Działu Wycen i Doradztwa w Savills.

Park Handlowy Zakopianka zlokalizowany przy ul. Zakopiańskiej 62 w Krakowie w momencie otwarcia w 1998 r. był największym obiektem tego typu w Polsce. Budynek powstał na terenie byłych Krakowskich Zakładów Sodowych Solvay. Część parku handlowego stanowiąca przedmiot transakcji obejmuje blisko 27 500 mkw.

 
0 0
Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz