Na osiedlu rusza budowa parkingu PARK&RIDE

0
+ -
0
 
Rusza budowa pierwszego parkingu typu Park & Ride czyli zaparkuj i jedź komunikacją miejską. We wtorek spółka Miejska Infrastruktura przekazała wybranemu wykonawcy plac budowy parkingu Park&Ride na Kurdwanowie. Po latach obietnic i przygotowań rozpoczyna się właśnie pierwsza od czasów budowy linii tramwajowej na Ruczaju budowa takiego obiektu. Pod koniec marca zostało wydane pozwolenie na budowę. Obecnie przekazaliśmy wykonawcy teren, by mógł rozpocząć faktyczne prace budowlane – informuje Paweł Skrzypiec, prezes spółki Miejska Infrastruktura.
Parking powstanie pomiędzy ulicami Halszki i Witosa, na terenie obok i pod istniejącą pętlą tramwajową. Wjazd do niego przewidziano z ulicy Halszki, co wiąże się z korektą układu drogowego i wydzieleniem dodatkowego pasa do skrętu. Parking pomieści 167 samochodów.

Znajdą się tam też miejsca do ładowania samochodów elektrycznych oraz zadaszone i oświetlone miejsce na rowery, objęte monitoringiem. Na ulicach dojazdowych pojawią się tablice elektroniczne informujące o liczbie wolnych miejsc. Cała inwestycja będzie kosztować ponad 3,7 mln złotych.

Jak podaje portal lovekrakow.pl: prezes Skrzypiec uspokaja, że sama budowa nie spowoduje znaczących utrudnień w tym rejonie. Zmiany organizacji ruchu będą wprowadzane stopniowo, przede wszystkim wówczas, gdy budowany będzie wjazd na teren obiektu. Najbardziej uciążliwe dostawy materiałów będą prowadzone poza godzinami szczytu. – Na razie wykonawca zaczyna od ogrodzenia działki, dostaw materiałów, przygotowania terenu. Harmonogram budowy jest rozpisany na trzy miesiące – mówi Skrzypiec.

Również w tym roku ma być gotowy parking P&R Bieżanów, zlokalizowany wewnątrz pętli tramwajowej Nowy Bieżanów. W tym przypadku trwają jeszcze prace nad dokumentami potrzebnymi do pozwolenia na budowę, ale zaraz po jego uzyskaniu będzie można rozpocząć prace.
W ciągu najbliższego miesiąca Miejska Infrastruktura powinna też uzyskać pozwolenie dla parkingu P&R Mały Płaszów. W tym przypadku trzeba jednak dopiero rozpisać przetarg na projekt i budowę, więc prac w terenie możemy się spodziewać dopiero w kolejnym sezonie.

Add comment

The author will be very pleased to hear feedback about your news.

Komentarze 0