{forumStyle}

Kolejne odnowienie placu zabaw przy Stojałowskiego

Chodzi o plac zabaw w rejonie pomiędzy blokami przy ul. Halszki 37 i Stojałowskiego 17. Na zielonym terenie, wokół starych i niezbyt licznych urządzeń do zabawy rosną gęsto posadzone brzozy. Mieszkaniec tego terenu zgłasza nam, że na pniach pojawiły się namalowane pomarańczowym sprejem kropki i napisane przez dzieci kartki. Dzieci piszą, że są przeciw wycince drzew.


Prezes spółdzielni Piotr Kołak uspokaja, że drzewa nie są przeznaczone do wycinki. – Mało tego, wygraliśmy konkurs na duży plac zabaw w tym miejscu. Przy tej okazji pojawią się tam też nowe nasadzenia – mówi.
Chodzi o organizowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej konkurs „Osiedlowe place zabaw”. Wyniki ogłoszone zostały na początku lipca i plac zabaw przy Stojałowskiego wygrał w kategorii inwestycji o dużym zakresie. Miasto dofinansuje prace w kwocie 140 tys. zł, mniej więcej drugie tyle dołoży spółdzielnia. W kategorii mniejszych inwestycji wygrał plac zabaw w rejonie ul. Włoskiej i Białoruskiej.

Stare na nowe
ZZM w uzasadnieniu napisał m.in. o deficycie terenów zielonych w okolicy i o słabym wyposażeniu. – Spółdzielnia zawnioskowała o wymianę starych elementów na nowe i utworzenie w części nowego ogródka jordanowskiego przeznaczonego dla dzieci w wieku 3-10 lat – czytamy w komunikacie ZZM.
Obecnie trwają prace projektowe. – To będzie pokazowy plac zabaw – zapewnia prezes Kołak.

0 0
Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz