Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz dźgnięty nożem WOŚP

† Prezydent Gdańska - Paweł Adamowicz nie żyje - 14.01.2019 †Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany na scenie na Targu Węglowym. Sprawca dźgnął go nożem w okolice serca. Prezydent trafił do szpitala, jego stan jest bardzo poważny.

Do ataku na prezydenta Gdańska doszło w niedzielę, kilka minut przed godziną 20. Adamowicz dziękował ludziom za wsparcie dla Orkiestry. Za moment miało się zacząć "światełko do nieba".Po krótkim przemówieniu Paweł Adamowicz została zaatakowany.

Na scenę wtargnął mężczyzna z nożem i dźgnął prezydenta Gdańska. Prawdopodobnie zadał co najmniej dwa ciosy w okolice serca.

Zanim napastnik został zatrzymany przez ochroniarzy zdążył krzyknąć do mikrofonu: - Halo, halo! Nazywam się Stefan [nazwisko niezrozumiałe - red.]. Siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie w to władowała. Dlatego właśnie zginął Adamowicz.     

-----------------------------------------

Po godzinie drugiej w nocy lekarze operujący Pawła Adamowicza wydali oświadczenie. "Pacjent żyje. Jego stan jest bardzo, bardzo ciężki. Operacja trwała 5 godzin. Przetoczyliśmy 41 jednostek krwi, urazy były bardzo ciężkie: poważna rana serca, rana przepony, rana jamy brzusznej. O wszystkim zadecydują najbliższe godziny" 

Prezydent został przewieziony do szpitala klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego stan jest bardzo ciężki, po godzinie 21 rozpoczęła się operacja.

- Doszło do niewytłumaczalnego barbarzyństwa. Nie znajduję słów, by to opisać. Chciałbym powiedzieć, że wolontariusze WOŚP oraz rodzina Pawła Adamowicza nie są sami. Jak każdy Polak, jestem niezwykle wzburzony i poruszony, nie mieści mi się w głowie akt tak brutalny - powiedział w rozmowie z TVN24 Joachim Brudziński, szef MSWiA.† Prezydent Gdańska - Paweł Adamowicz nie żyje - 14.01.2019 †


Artykuł edytowany orzez: Pawel - 14-01-2019, 15:04


0 0
Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz