WOŚP: blisko 900 tys. zł zebrano w Krakowie

W niedzielę, 14 stycznia odbył się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Krakowie zebrano 895 tysięcy złotych (stan na godz. 20.00 w niedzielę), natomiast w całej Polsce ponad 88,5 mln zł. I nie jest to ostatnie słowo. Cały czas liczone są pieniądze, wciąż też trwają aukcje internetowe.
Do piątku, 18 stycznia trwa aukcja krakowskiej szopki, którą na rzecz WOŚP przekazał prezydent Jacek Majchrowski. Konstrukcja szopki powstała w listopadzie 2017 r. w Celestacie podczas konsultacji społecznych, gdzie szopkarze pokazywali swoje umiejętności. W 2018 r. projekt szopki został dokończony. W szopce niezwykłe jest to, że ozdoby, którymi jest wykończona, pochodzą z podróży na Mauritius, podczas której krakowskie szopkarstwo zostało wpisane na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Jak co roku, krakowski finał WOŚP odbył się na Rynku Głównym. Przygotowano tam wiele atrakcji, a wśród nich m.in.: naukę pierwszej pomocy, orkiestrowy sklepik, akcję krwiodawstwa oraz rejestrację dawców szpiku. Za symboliczny datek do puszki można było się przejechać zabytkowymi samochodami.
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.0 0
Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz