Pamiętajmy o przejazdach tramwajów - przypomnienie wypadku z 2011 roku

Ku przestrodze przypominamy wypadek z marca 2011 kiedy to kierowca nie zatrzymał się na żółtym świetle wjeżdżając w ulice Witosa 7 (w stronę Carrefoura) czego wynikiem była śmierć kierowcy. 


W marcu 2011 roku przy ul. Witosa w Krakowie samochód osobowy uderzył w tramwaj linii 6. Do wypadku doszło ok. godz. 14 w okolicy wjazdu do Carrefoura. Kierowcy nie udało się uratować.

Z ustaleń policji wynika, że kierowca osobowej hondy podczas skrętu w lewo wjechał prosto pod nadjeżdżający tramwaj. "Szóstka" pchała samochód przez około 100 metrów. Kierowca, 74-letni mężczyzna, zmarł w karetce pomimo długiej reanimacji. Pasażerowie tramwaju nie ucierpieli. O godz. 20.15 przywrócony został przejazd tramwajów na Kurdwanów. Przerwa w ruchu trwała prawie siedem godzin. - Uderzenie było tak mocne, że część samochodu zaklinowała się między tramwajem a słupem trakcyjnym. Trzeba było wykoleić jeden wózek tramwajowy, wyjąć części samochodu a potem ponownie ustawić wózki tramwaju na szynach - wyjaśnia Marek Gancarczyk, rzecznik MPK. 

0 0
Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz