Zakaz sprzedaży alkoholu po 22 w Starym Mieście ? Znamy łatwe obejście tego prawa.

Tytułem wstępu po fiasku wprowadzenia nocnej prohibicji na terenie Krakowa, radni podjęli drugie podejście, ale w zakrojonym zakresie – tylko dla obszaru Starego Miasta i Kazimierza. Na wniosek Rady Dzielnicy I radni zdecydowali, że na obszarze tej dzielnicy będzie obowiązywał zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach, w godzinach od 22 do 6.Cytując wypowiedź pana Konrada Berkowicz: "Banda trzydziestu trzech psychopatów z Rady Miasta przegłosowała wczoraj zakaz sprzedaży alkoholu po 22 na Starym Mieście w Krakowie. Siedmiu tchórzy się wstrzymało. Tylko jeden Radny był przeciw. Tych trzydziestu trzech nie nazywam psychopatami po to, by ich obrazić (psychopaci to często bardzo zdolni ludzie, osiągający spore sukcesy!), ale dlatego, że nie znam bardziej akuratnego terminu medycznego na określenie człowieka, który jest zdolny użyć groźby i siły fizycznej (to prawo będzie musiała egzekwować policja i więziennictwo), żeby dyktować dwóm dorosłym ludziom, w których godzinach mogą, a w których nie mogą wymienić się tym, co mają (np. dziesięciozłotowym banknotem i czteropakiem piwa). Argumenty, jakie Radni podnoszą za tym zakazem świadczą dodatkowo o tym, że są kretynami. Zatem - przyjrzyjmy się im (argumentom, nie kretynom):
Radni twierdzą na przykład, że zmiana ukróci nocne awanturnictwo pijanych bywalców Starego Miasta. Tymczasem zakaz dotyczy WYŁĄCZNIE SKLEPÓW - picie w knajpach będzie nadal dozwolone. Czyżby Radni Królewskiego Miasta Krakowa sądzili, że klient po czterech kuflach w knajpie jest "mniej awanturujący się", niż po czteropaku z Żabki? Niech wprowadzą jeszcze nakaz chodzenia pod krawatem - skuteczność będzie ta sama!

[media=https://www.youtube.com/watch?v=7sLiAebWM7U]

Jest przecież dokładnie odwrotnie: wielu ludzi kupujących alkohol w sklepie, spożywa go w ramach relaksu w domu, nie mając okazji do robienia zamieszania na mieście. Nikt natomiast nie idzie do pubu, by wypić parę piw przed parapetówką w nowym mieszkaniu. To prawda, że zdarza się sytuacja odwrotna: młodzi ludzie organizują czasem "before party" w mieszkaniu i udają się do centrum miasta wesołą ekipą we wstępnie już uzyskanym stanie... ale w tym przecież w żaden sposób nie przeszkodzi zakaz sprzedaży alkoholu: tylko po 22 i tylko w ścisłym centrum! Gdyby Ci psychole nie byli kretynami, wprowadziliby godzinę policyjną - od 6 do 22 zakaz wychodzenia na Stare Miasto - i po problemie!

Radni nie tylko traktują mieszkańców jak bydło hodowlane uznając, że można je zamknąć na noc do obory, żeby nie sprawiało kłopotu. Robią to też wierząc, że ludzie są tak głupi, że nie potrafią podejść po flaszkę do sklepu dzielnicę obok. Przez to nie dostrzegają, że zmniejszenie punktów sprzedaży alkoholu znajdujących się w pobliżu, spowoduje wędrówki po mieście hord pijaków, którzy normalnie wyskoczyliby z kamienicy do nocnego na rogu. Skoro jednak mieszkańcy dla nich są takimi półgłówkami, to czemu nie pomyśleli, że oddalanie od nich sklepów monopolowych skłoni niektórych do podjeżdżania po alkohol, gdy wódka się skończy, samochodem?

Ludzie bywają głupi w swojej masie, gdy głosują w sprawach, na których się nie znają (stąd wieloletnie rządy PO-PiSu), ale gdy chodzi o dbanie o swój interes - doskonale sobie radzą! Dlatego PO-PiS-Nowoczesny zakaz alkoholowy po 22 skończy się podobnie, jak skończył się PiS-owski zakaz handlu w niedzielę. Żabki stały się punktami pocztowymi - i hulaj dusza! Tyle że inne sklepy straciły, a klienci płacą drożej i stoją w kolejkach.
Podsumowując, drodzy Radni - bierzcie leki, bo na książki już za późno!

PS Byłem kiedyś sprawdzić, jak to wygląda w Leicester. Tam obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży alkoholu w nocy (również w knajpach). W efekcie młodzież wypija przed wyjściem tyle alkoholu, żeby wystarczyło na całą noc - co widać po ulicach pełnych półprzytomnych ludzi i ich wymiocin.

PS 2 Na zdjęciu poniżej żartobliwy pomysł, jak minąć nocną prohibicję".źródło: https://www.facebook.com/KonradBerkowiczPL/posts/1116795415143049?__xts__%5B0%5D=68.ARBD1TXPsbLsfy4Azz5RJjxt7616_LE3vZRbgZQdk9ssy6pHf0NmRH3RYEco5v6O8qWF4tof2xXlQDqVkjkCITmT1wzOC7qEEbL7fQzb2HDgNmXQJ1T14yzGGCjs2r28mbsOWCYVsuG41KwRGo5DcCJJPsW2QOBkdgyCDbp_8rB5AZnlnGfKjw&__tn__=K-Rскачать dle 12.1
Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

odśwież, jeżeli nie widzisz kodu