ekurdwanow.pl » Wiadomości » Już 1 i 2 września 25. Festyn osiedla Kurdwanów Nowy.
Już 1 i 2 września 25. Festyn osiedla Kurdwanów Nowy.
Już 1 i 2 września 2018 na alejkach w parku Kurdwanów Nowy odbędzie się 25. Festyn Jesieni Kurdwanowa.
To już tradycja, gdzie osiedle gromadzi się w jednym miejscu, w czasie festynu mnóstwo atrakcji, zabawy, tańców, dodatkowo wystawy, pokazy taneczne, szczegółowy plan na dwa dni znajdziecie w środku artykułu.
W sobotę 1 września na boiskach „Orlika” przy ul. Bujaka 15 o godz. 16.00 spotkają się miłośnicy zwierząt na XV Wystawie i Konkursie psów rasy mieszanej pt. „Cztery łapy”, połączonych ze zbiórką karmy dla podopiecznych ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. O godz. 17.00 zgodnie z wieloletnią tradycją na „Orliku” rozpocznie się mecz piłkarski drużyn „Oldboje Kurdwanowa” vs KS „Wróblowianka”.

W niedzielę 2 września na terenie kurdwanowskiego parku odbędzie się część artystyczna Festynu, którego osnową na scenie będą występy muzyczne. Wystąpią: Grupa VOX - gwiazda wieczoru, Ala Boncol & Koalicja, Boba Jazz Band, Modern Talking Imitation, Miejska Orkiestra Dęta Andropol i Zespół Pieśni i Tańca Krakowiak oraz Chór Lutnia Krakowska.

     Swoje wysokie umiejętności taneczne zaprezentuje Flash Duo oraz wykonawcy relaksacyjnego tańca Zumba z Fitness & Wellness Azik. Na estradzie odbędzie się też konkurs „25 lat Festynu Jesień Kurdwanów”, pod patronatem „Oberży Sąsiadów”. Nowością tegorocznego święta osiedla będą Mistrzostwa Kurdwanowa w podnoszeniu sztangi.

     Na uczestników 25. Festynu w niedzielę już od godz. 10.00 na terenie parku będą oczekiwać liczne atrakcje: bogate w urządzenia wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne i firmowe.

     Do tradycji „Jesieni Kurdwanów” od 20 lat należy akcja krwiodawstwa, prowadzona w specjalnym autokarze przez Hutniczy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krakowie, oraz zorganizowany po raz XII Mini Maraton. Festyn zakończy o godz. 21.30 niezwykły pokaz ogni sztucznych.

Patronat honorowy nad jubileuszowym Festynem objął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Autor Pawel 23-08-2018, 13:29 Odsłon: 2 523
Dodaj Komentarz
Twoje imię:
Twój E-Mail:

Wpisz dwa słowa widoczne na obrazku: