Zmiany na ulicy Bochenka

1
+ -
0
 ZIKiT zmienia organizację ruchu na ul. Bochenka. To usunięcie problemu, który – choć widoczny wcześniej – stał się szczególnie widoczny po zamknięciu dla ruchu ulicy Cechowej. Samochody parkujące przy drodze blokowały płynny przejazd w tym miejscu.
Ulica Bochenka od dawna uchodzi za rejon kumulacji komunikacyjnych problemów. Wraz z oddaniem do użytku każdego kolejnego bloku brak miejsc parkingowych coraz wyraźniej daje o sobie znać, co skutkowało rozjeżdżonymi trawnikami i źle zaparkowanymi samochodami, blokującymi przejazd.

W minionym roku sytuacja została częściowo uporządkowana poprzez wprowadzenie zakazów parkowania na fragmentach ulicy. Na odcinku od szpitala św. Rafała do ulicy Podedworze dalej można było jednak parkować.

Kiedy dwa tygodnie temu rozpoczął się remont ulicy Cechowej, a objazd poprowadzono właśnie przez ulicę Bochenka, pojawiły się spore problemy. – Nie wiem, czemu nikt o tym wcześniej nie pomyślał. Odkąd Cechowa jest zamknięta, nie da się spokojnie wyjechać. Dziś dziesięć minut stałem tam w korku tylko dlatego, że na drodze, wzdłuż chodnika, zaparkowanych było 6 samochodów – ocenia pan Michał, mieszkaniec ulicy Bochenka.

Od 5 lutego
Za tydzień sytuacja ma się zmienić. ZIKiT zapowiada, że od poniedziałku 5 lutego wejdzie w życie nowa organizacja ruchu, która odblokuje ulicę Bochenka. – Nowy projekt zakłada całkowity zakaz zatrzymywania się i postoju dla pojazdów po obu stronach na ulicy Bochenka. Dzięki niemu samochody będą mogły swobodnie przejeżdżać wzdłuż ulicy, w obu kierunkach – zapowiada Michał Pyclik, rzecznik prasowy miejskiej jednostki.
ZIKiT tłumaczy, że zmiana ma związek z nowym etapem prac na ul. Cechowej, który będzie oznaczał dodatkowe utrudnienia. Wcześniej remontowany fragment był zamknięty dla samochodów, ale autobusy mogły tamtędy przejeżdżać – teraz natomiast również one pojadą innymi trasami.

Na wprowadzenie zmian dopiero od przyszłego tygodnia ma też jednak wpływ konieczność wcześniejszego zapowiedzenia zmian. Znaki informujące o nowym zakazie muszą zostać ustawione co najmniej 7 dni przed wejściem w życie zakazu.

źródło: lovekrakow, zikit

Add comment

The author will be very pleased to hear feedback about your news.

Komentarze 0