Ulica Cechowa do remontu

1
+ -
0
 Składane wielokrotnie obietnice ze strony urzędników tym razem zamienią się w czyn. Na ulicę Cechową, o której remont mieszkańcy starali się od lat, wjedzie w poniedziałek sprzęt budowlany. Na przełomie kwietnia i maja ulica będzie jak nowa.
O tym, że ulica Cechowa wymaga gruntownego remontu, wiadomo od lat. Piesi narzekają na brak chodników, kierowcy – na fatalny stan nawierzchni. Tymczasem przejeżdżają tamtędy codziennie tysiące samochodów z Krakowa i okolic.
Ciągle jednak mieszkańcy nie mogli doczekać się rozpoczęcia prac. Pod koniec czerwca zorganizowali nawet protest, by przypomnieć urzędnikom o swoich postulatach. ZIKiT deklarował wówczas, że jeszcze w lipcu zostanie ogłoszony przetarg, a prace zakończą się przed końcem roku.

Ostatecznie na rozpoczęcie przebudowy mieszkańcy musieli poczekać kolejnych kilka miesięcy. Prace mają się rozpocząć w najbliższy poniedziałek, 15 stycznia. Wyremontowany zostanie najbardziej zniszczony odcinek, od ul. Łużyckiej do Niebieskiej. Oprócz samej drogi powstanie tam od nowa wodociąg i kanalizacja opadowa. To nie będzie szybki remont nakładkowy, ale zadanie obejmujące też podbudowę drogi i chodniki.
Dlatego też kierowców czekają w tej części miasta spore utrudnienia. Cały remontowany odcinek zostanie wyłączony z ruchu, co pozwoli skrócić czas prowadzenia prac. Do swoich posesji będą mogli dojechać tylko mieszkańcy.
– W pierwszym etapie prac, trwającym trzy tygodnie, po już rozkopanej Cechowej będą mogły jeździć autobusy komunikacji miejskiej. Po tym czasie również one zostaną skierowane na objazdy. Dojazd do posesji zostanie nadal zachowany – zapowiada Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Objazdy:
 
Jak podawała w grudniu lokalna gazeta Wiadomości, podczas spotkania z mieszkańcami wykonawca zapewnił, że pracownicy będą pracować w systemie dwuzmianowym. Zapewnił też, że ma skompletowaną ekipę, co było powodem wcześniejszych przestojów. Ta sama firma remontowała bowiem wcześniej pierwszy odcinek Cechowej, między ulicami Gwarną i Łużycką.
Radny dzielnicy Podgórze Duchackie Jarosław Kajdański mówi w rozmowie z LoveKraków.pl, że mieszkańcy obawiają się utrudnień, ale przede wszystkim czekają na to, by na placu budowy rozpoczęły się już prace. – Mieszkańcy są już tak mocno zdeterminowani, że są gotowi na poświęcenie, byleby ta inwestycja została przeprowadzona – stwierdza.

Add comment

The author will be very pleased to hear feedback about your news.

Komentarze 0