Wyremontują Cechową, pomogły protesty ?

0
+ -
0
 Po głośnym proteście mieszkańców ulicy Cechowej, który miał miejsce pod koniec czerwca, ZiKiT postanowił w najbliższym czasie z organizować przetarg na remont odcinka od Łużyckiej do Niebieskiej około 600m....
„W Radzie Miasta mowa trawa, a Cechowa wciąż dziurawa” – z takim transparentem pod koniec czerwca mieszkańcy Piasków Wielkich protestowali na ulicy Cechowej, domagając się jej przebudowy. W połowie listopada problem ma zostać rozwiązany.

ZIKiT w najbliższym czasie zamierza wybrać wykonawcę prac. Nowy wygląd zyska ok. 600-metrowy, najbardziej zniszczony odcinek ulicy, od Łużyckiej do Niebieskiej. Oprócz samej drogi powstanie tam od nowa wodociąg i kanalizacja opadowa. To nie będzie szybki remont nakładkowy, ale zadanie obejmujące też podbudowę drogi i chodniki.


– Nasza inwestycja będzie powiązana z inwestycją planowaną przez Wodociągi Krakowskie. Ustalono, że realizację obu zamierzeń przeprowadzi jeden wykonawca – zapowiadał w lipcu Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.


To już najwyższy czas. Mieszkańcy narzekają, że droga nie była remontowana od kilkudziesięciu lat, a jej stan woła o pomstę do nieba. Dodatkowo na przestrzeni lat w tej części miasta powstało wiele nowych inwestycji i natężenie ruchu jest zdecydowanie większe. Nawierzchnia niszczeje więc jeszcze szybciej, stwarzając realne zagrożenie uszkodzenia samochodu. Piesi też mają powody do narzekania, bo to, co kiedyś było chodnikiem, dziś go już nie przypomina – zwłaszcza po opadach deszczu.

– Ten odcinek nie był robiony co najmniej od trzydziestu lat, a stanowi alternatywę dla ulicy Wielickiej. To jest droga tranzytowa, kierowcy jeżdżą tędy i do Bieżanowa, i do Wieliczki, i dalej w stronę Tarnowa – wylicza Jarosław Kajdański, radny Rady Dzielnicy XI Podgórze Duchackie. – Trzymamy kciuki, żeby wszystko się udało i żeby ten listopadowy termin został utrzymany. Mieszkańcy patrzą na ręce urzędnikom i jeśli obietnice nie zostaną dotrzymane, mogą ponownie wyjść na ulicę – dodaje.

Dokładny koszt remontu poznamy dopiero po przetargu, ale miasto zakłada, że prace będą kosztować ok. 3 milionów złotych.

źródło: lovekrakow.pl

Add comment

The author will be very pleased to hear feedback about your news.

Komentarze 0