Całe osiedle Kurdwanów z ciepłą wodą z Mpecu

0
+ -
0
Ciepła woda bez piecyków w Kurdwanowie Nowym. Mieszkańcy budynków SM Kurdwanów Nowy już niedługo pozbędą się gazowych piecyków. Skorzystają z wody podgrzewanej ciepłem z miejskiej sieci.  To efekt kompleksowej umowy Spółdzielni, EDF i MPEC, która zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych lat. Efektem współpracy SM Kurdwanów Nowy, MPEC i EDF Polska będzie centralna ciepła woda dostarczona do ponad 3,5 tysięcy mieszkań, w których mieszka 7,7 tysiąca osób. Prace inwestycyjne zakończą się w 2022 roku.
Program ciepłej wody użytkowej cieszy się rosnącym zainteresowaniem spółdzielni mieszkaniowych. Obecnie ciepłą wodę  bez piecyka do swoich budynków wprowadza 10 krakowskich spółdzielni mieszkaniowych. W dwóch innych wszystkie prace zostały już zakończone. Od początku Programu, tj. od 2004 r. ciepła woda użytkowa pojawiła się w prawie 22 tys. mieszkań znajdujących się w 340 budynkach.
Program skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców bloków zbudowanych kilkadziesiąt lat temu, w których - zgodnie z ówczesnymi standardami - instalowano piecyki gazowe. Atutami ciepłej wody wytwarzanej centralnie są bezpieczeństwo, komfort i niezawodność.
Bezpieczeństwo to wyeliminowanie zagrożenia zatrucia czadem, co może być wynikiem m.in. niedrożności przewodów kominowych i spalinowych oraz niesprawności samych piecyków. To również brak ewentualnych źródeł zagrożenia w mieszkaniu, bowiem węzeł cieplny znajduje się poza nim. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania mieszkańcy oddychają zdecydowanie lepszym powietrzem.

Ciepła woda bez piecyka to komfort i niezawodność. Użytkownicy odkręcają kran i ciepła woda pojawia się w nim niemal natychmiast. Ciepła woda bez piecyka to również brak konieczności jego konserwacji, regulacji, ewentualnych napraw czy – w konsekwencji - wymiany. Stale unowocześniany system ciepłowniczy i stosowanie najnowocześniejszych technologii gwarantuje, że ciepłej wody w krakowskich mieszkaniach nie będzie brakować.

W związku z tym pojawiają się komunikaty na klatkach o zamiarze złożenia wniosku o wydanie zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów z terenów nieruchomości. Zgodnie z art. 83 ust. 4 ustawy o ochronie przyrody Dz. U. z 2015r. poz. 1651.
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Kurdwanów Nowy" informuje, że MPEC S.A. w Krakowie w związku z przebudową sieci ciepłowniczej zamierza wystąpić do Urzędu Miasta Krakowa z wnioskiem o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew i krzewów z terenów w pobliżu budynków:
ul.Stojałowskiego 15, nr. działki 201/14

z uwagi na przebudowę sieci ciepłowniczej.
W zamian za usunięcie zieleni zostaną wykonane nasadzenia zastępcze.
Jeśli chce ktoś zgłosić uwagi można pisać do spółdzielni mieszkaniowej "Kurdwanów Nowy" w formie listów tradycyjnych lub elektronicznych na adres: Witosa 39, 30-612 Kraków lub [email protected] najpóźniej do 8 marca 2017.

Add comment

The author will be very pleased to hear feedback about your news.

Komentarze 0