ekurdwanow.pl » Filmiki » Kolekcja starych gier w przeglądarce
Kolekcja starych gier w przeglądarce
 
Mało kto wie, że można zagrać w stare klasyczne gierki z lat 90 za darmo przez przeglądarkę www.
W dalszej części artykułu przedstawię ciekawą stronę oraz kilka znanych i popularnych tytułów, w które na pewno nie jeden maniak gier komputerowych kojarzy (mowa tutaj o ludziach wychowanych w latach 90).
 
Lista Top gier dostępnych za darmo:
 
 The Oregon Trail jest efektem projektu zainicjowanego w Minneapolis, którego celem było ukazanie trudów życia amerykańskich pionierów na Wielkich Równinach w XIX wieku. Gracz, przewodząc jednej z takich grup pionierów, zmuszony jest do podejmowania wyborów mających wpływ na ich zdolności przetrwania.


zagraj ] Prince of Persia Gracz wciela się w tytułowego księcia, który ma za zadanie uwolnić księżniczkę z rąk złego wezyra Jaffara. Księżniczka otrzymuje ultimatum – albo poślubi Jaffara, albo umrze w ciągu godziny. Gracz ma więc jedynie godzinę czasu rzeczywistego na zapobieżenie nieszczęściu.

[ zagraj ] 
Pac-Man Gracz kieruje żółtą kulką – tytułowym Pac-Manem − poprzez labirynt pełen białych kulek. Warunkiem przejścia do następnego poziomu jest zjedzenie ich wszystkich. Ponadto należy unikać czterech duszków .


[ zagraj ]

 
W Deluxe Ski Jump gracz kieruje skoczkiem narciarskim. Zasady skoku w całej serii są identyczne – sterowanie odbywa się jedynie za pomocą myszy. Gra umożliwia rozegranie Pucharu Świata oraz Pucharu Drużynowego.


[ zagrajPozostałe darmowe gierki:
- Tetris - popularna gra stworzona przez  Aleksieja Pażytnowa w Związku Radzieckim [ zagraj ]  ,
- Pinball - czyli wirtualny flipper [ zagraj ] ,


Więcej gier na stronie: ​https://archive.org/​​​
Autor Pawel 6-03-2017, 21:01 Odsłon: 808
Dodaj Komentarz
Twoje imię:
Twój E-Mail:

Wpisz dwa słowa widoczne na obrazku: