Dziś mamy:
Pogoda
Nowe Artykuły
Nowo otwarty sklep przy ulicy Bujaka 15 (obok szkoły podstawowej nr. 149)...
W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, seniorzy mieszkający w...
Sieć sklepów Biedronka poinformowała, że od 15 marca wprowadza do sprzedaży...
Bacówka na osiedlu Kurdwanów ma zaszczyt zaprosić wszystkich na otwarcie...
16 grudnia Rada Miasta Krakowa przyjęła budżet miasta na 2021 rok wraz z...
Powolne zmiany idące w dobrą stronę, czyli rewitalizacja terenów zielonych na...
Od poniedziałku 1 lutego w całości przejezdna będzie ulica Witosa. Ułatwienia...
Prognozy IMGW wskazują, że w najbliższy weekend może spaść pierwszy śnieg tej...
6 grudnia 2020 r. będzie dodatkowa niedziela handlowa. Zgodnie z ustawą o...
Uwaga, tekst różni się od tego co słyszycie w radio lub telewizorze, dla wielu...
reklama
Ostatnie Komentarze
oKrakow.pl
Ciekawa strona! pozdrawiamy i zapraszamy przy okazji do nas na www.oKrakow.pl lub do współpracy....
13 Marzec 2019 21:48
123abc
Przykro, że p.A. Lepper już nie żyje ... jednak warto mimo pierwszych kilku dziwnych minut przeczekać i oglądnąć do...
23 Luty 2019 21:42
Gość Pawel
Polecam super sprawa...
17 Luty 2019 09:41
Ania
Bardzo fajny festyn. Ale na następny chyba zabiorę z domu ketchup i dwie kromki chleba. Kiełbasa za 13 zł (fakt -...
3 Wrzesień 2018 01:42
Strona Główna » Ważne informacje o osiedlu Kurdwanów

Ważne informacje o osiedlu Kurdwanów

Kurdwanów – obszar Krakowa wchodzący w skład Dzielnicy XI Podgórze Duchackie. Kurdwanów do roku 1941 istniał jako wieś nad dopływem Wilgi, położona na skraju Pogórza Wielickiego.
Ważną częścią obszaru jest osiedle Kurdwanów Nowy, składające się w większości z bloków mieszkalnych. Osiedle to jest jedną z największych "sypialni" miasta, dogodnie połączoną z centrum linią Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Osiedle zamieszkuje ponad 20 tys. mieszkańców.

 Na naszym osiedlu jest szereg parkingów począwszy od przyblokowych po parkingi strzeżone, których jest 5. Garaże wolnostojące, jak i w budynkach mieszkalnych i użytkowych.  Komunikacja wewnątrz osiedla przeznaczona jest dla samochodów do 2,5t z wyjątkiem Służb Miejskich oraz Zaopatrzenia.

Ul. Witosa, Wysłouchów, Bojki, Halszki, Stojałowskiego, są własnością miasta, a pozostałe należą do zasobów spółdzielni.
Niestety z powodu niedojrzałości niektórych z użytkowników dróg osiedlowych, wprowadzone zostały ograniczenia prędkości (progi) jak i ograniczenia wjazdu w niektóre miejsca (bramy, słupki).
Kurdwanów leży na skrzyżowaniu kilku szlaków komunikacyjnych, dlatego, mimo stosunkowo znacznego oddalenia od centrum Krakowa, bardzo łatwo jest tu dojechać, ulicą Łużycką lub przez Łagiewniki. Szczególnie dogodny jest też wyjazd z Krakowa w kierunku Zakopanego oraz Tarnowa (wyjazd na Autostradę A4). Docierają tu liczne linie autobusowe i tramwajowe.

Kurdwanów leży na skrzyżowaniu kilku szlaków komunikacyjnych Krakowa, dlatego mimo stosunkowo dużego oddalenia od centrum, jest dobrze skomunikowany m.in. ulicą Łużycką, Nowosądecką, Jugowicką lub ulicą Jerzego Turowicza przez Łagiewniki. Szczególnie dogodny jest też wyjazd z Krakowa w kierunku Zakopanego oraz Tarnowa (wyjazd na Autostradę A4). Docierają tu liczne linie autobusowe i tramwajowe. Do osiedla można dojechać tramwajami MPK Kraków nr: 6, 24 oraz 50, autobusami MPK nr: 133, 135, 155, 174, 179, 184, 204, 244, 610 oraz autobusami darmowymi Carrefour.

W środkowej części osiedla rozciąga się Park Kurdwanowski (jeden z 41 parków na terenie miasta) o powierzchni około 4,2 ha, wyposażony w ławki i plac zabaw dla dzieci. Obszar parku i teren wokół budynków obsadzone są drzewami oraz zielenią niską.
Co roku organizowany jest na terenie parku festyn "Jesień Kurdwanowska". Odbywają się wtedy zawody dla dzieci: biegi przełajowe, wyścigi rowerowe itp. Występują kabarety, organizowane są różnorakie zabawy. Wieczorem występują gwiazdy znane z radia i telewizji. Podczas kolejnych edycji festynu można było zobaczyć i usłyszeć między innymi takich wykonawców, jak: Krzysztof Krawczyk, Eleni, Tercet Egzotyczny, Skaldowie, Andrzej Sikorowski, Maryla Rodowicz, Leszcze, Maciej Maleńczuk. Impreza kończy się zawsze pokazem sztucznych ogni.
Na osiedlu istnieją trzy korty tenisowe oraz boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę, w realizacji jest też (pełnowymiarowe) boisko do gry w piłkę nożną. W południowo-wschodniej części osiedla znajduje się basen sześciotorowy o długości 25 m. Na terenie osiedla istnieje zadaszone centrum sportowe z kortami tenisowymi i rampami do zjazdów, zlokalizowane między blokami na ul. Bojki.

   
Osiedle Kurdwanów
W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, seniorzy mieszkający w...
 • Park Kurdwanowa powolne zmiany, zmiany...
 • Nasz Kraków
  W najbliższą sobotę wejdą w życie kolejne obostrzenia w związku z pandemią...
 • Stopnie alarmowe BRAVO i ALFA-CRP w Małopolsce
 • Świat
  6 grudnia 2020 r. będzie dodatkowa niedziela handlowa. Zgodnie z ustawą o...
 • CHINY ANEKTOWAŁY CZĘŚĆ NEPALU.
 • Baza Firm
  Bacówka na osiedlu Kurdwanów ma zaszczyt zaprosić wszystkich na otwarcie...
 • Frytek Belgijskich w Krakowie w Kurdwanowie